ZillionLife (ZLF) Token ile Söyleşi

coinG
2 min readDec 17, 2020

Hindistan’da üretilen ZLF Token kurucularından biri olan Lokesh’le Zoom vasıtasıyla bir görüşme gerçekleştirdik. Söyleşi Zoom’daki konuşmalardan özetle oluşturulmuştur.

ZLF

Telegram blockchain ürünleri için çok etkin olarak kullanılan bir mecradır. Biz de Lokesh ile Telegram’daki gruplar vasıtasıyla tanıştık. Lokesh Oracle’da çalışıyor ve bunun yanı sıra 2 token üretmiş. İlki oyunlar üzerine bir token. ZLF, bir e-ticaret pazarı olan ve aynı zamanda uluslararası eğitim ürünleri ile uğraşan ZillonLife ekosisteminin temelini oluşturan kripto para birimidir.

Tokenlarını çıkarmalarının yanı sıra tokenlarının kullanılabileceği bir ekosistem oluşturmuşlar. Birnevi tokenları kendi ekosistemlerinin bileti haline getirmişler. Kurdukları ekosistem emekleme aşamasında olsa da ve rakipleri arasında henüz farklılaşamasa da bir başlangıç gerçekleştirmişler.

Kendileri Tron platfomunu kullanarak ZLF ürününü geliştirmişler. Solidity yazılım dilini kullanarak TRON blokzincirinde TRC10 formatında akıllı kontrat oluşturmuşlar. Kullandıkları platform olan TRON (TRX) ise, akıllı kontrat destekli ve merkezi olmayan uygulamalar için işletim sistemi olarak çalışan blokzinciri projelerinden biridir. TRON ağı, sunduğu yüksek işlem kapasitesi, ölçeklenebilirlik ve ulaşılabilirlik seçenekleri ile merkezi olmayan uygulamalar için güçlü bir altyapı sunmaktadır.

TRX

Bizim token dünyasıyla ilgili en çok bilmek istediğimiz şey gelir modelleriydi. Lokesh’e bu soruyu yöneltince borsada yükselen değerini gösterdi. ZLF’yi tanıtmak için sosyal medya çalışmalarını devam ettirdiklerini ve ZLF ile alınabilecek ürün portföylerini de genişlettiklerini söyledi.

Asıl önemli olan ve gözden kaçan konu ise şuydu: Hindistan’da dolar çok kıymetliydi. Bugün itibarıyla 1 dolar 74 Hindistan Rupi’sine eşit. Dolayısıyla kripto paraların asıl farkının burada ortaya çıktığını ifade etti. İşlem ücretleri gayet uygun ve dolar çok kıymetli olduğundan kripto paraların işlem ve transfer için tercih edilmesini bir fırsat olarak görüyorlar.

Altyapılarını geliştirmek ve ekosistemlerini genişletmek için daha çok çabaya ihtiyaçları var ve bunu da yapabilecek ekibe sahip olduklarını söylüyor. Asıl önemli olan farkları ise doların çok değerli olması. Bunu da bir avantaj olarak kullanıp kullanmayacakları sorusu geleceğin bir köşesinde cevaplanmayı bekliyor çünkü bu konuda çalışma yapan birçok Hintli var.

Çalışmalarında kendilerine başarılar diliyoruz.

ZLF’yi İnceleyebileceğiniz Kaynaklar:

Website: https://www.zlftoken.org/

Whitepaper: https://zillonlife.com/Themes/Urban/Content/download/ZLF-WHITEPAPE-1.0.pdf

Telegram: t.me/ZillonLife

Twitter: https://twitter.com/zillonlife

Reddit: https://www.reddit.com/r/ZLF/

Bizi Takip Et, Bize Katıl:

https://twitter.com/coingeciyomu

https://medium.com/@coingeciyomu

linkedin.com/company/coin-geciyo-mu

https://github.com/inceabdullah/coingeciyomu

--

--

coinG

👋Blockchain Geliştiricileri Topluluğu 💪0xcoinG araştırır, öğrenir, geliştirir / Fikirler ve kodlar dünyayı değiştirir 👉 Platform: https://linktr.ee/coing